Wilcza przystań Łobez

Wilcza przystań w Łobzie

Bezpieczne miejsce gdzie zatrzymasz się po spływie z Prusinowa i zastaniesz płonące ognisko.

300m do Biedronki i Tesco

 

wilcza przystań w Łobzie
0
Liczba kajaków

Etap I to odcinek o długości 17 km i czasie pokonania go 5-6 godzin. Rega na tym odcinku jest wąska i płytka ale w zupełności nadająca się na szlak kajakowy. Brzegi porośnięte wierzbami i olchami w mniejszych i większych skupiskach sprawiających wrażenie, że płynie się cały czas przez las. Szlak biegnie z dala od miejscowości przez pola, łąki oraz dwa większe skupiska leśne. Etap jest dość uciążliwy ze względu na liczne powalone w poprzek rzeki drzewa.

   W Prusinowie znajduje się ogrodzone pole namiotowe Anielkowo gdzie gospodyni przyrządza wyśmienite specjały kuchni regionalnej, ponadto pokoje gościnne oraz łazienka.

Odcinek o długości 14 km i czasie płynięcia ok. 5 godzin.

Rzeka jest już wiele szersza i głębsza ale w początkowej fazie etapu możemy napotkać liczne wypłycenia i głazy. Nurt silny i szybki . po około 12 kilometrach dopływamy do  Łobza, do Wilczej Przystani .Na przystani znajdziemy WC i miejsce przy płonącym ognisku. Możemy zrobić dłuższy postój i uzupełnić zapasy wody i żywności w pobliskich sklepach. Za miejscowością Łobez Rega zmienia kierunek na północny zachód. Tak jak w pierwszym etapie brzegi rzeki porośnięte kępami drzew sprawiających wrażenie płynięcia przez las.

sadasdsadasdsad